Zespół Szkół Plastycznych
ossp
O szkole
rekrutacja
dokumenty
pracownie
galeria
plan lekcji
portfolia artystyczne
biblioteka
materialy
filmy
Przetargi
Ważne linki
kontakt
English version
Liceum Plastyczne
Historia szkoły Patron Absolwenci Nauczyciele

O szkole

Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych (OSSP) jest szkołą sześcioletnią (obejmującą 3 lata gimnazjum i 3 lata liceum). Po zdaniu egzaminu gimnazjalnego w OSSP można kontynuować naukę w innym liceum lub pozostając w OSSP zdać nie tylko maturę, ale również uzyskać dyplom uprawniający do posługiwania się tytułem zawodowym plastyka.

UWAGA! W związku z reformą edukacji i likwidacją gimnazjów, od września 2017 roku nie prowadzimy naboru do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.


Od września 2014 w ZSP kształcimy w następujących SPECJALNOŚCIACH I SPECJALIZACJACH .

Edukacja przebiega równolegle w dwóch blokach przedmiotowych:
  • ogólnokształcącym: w którym przekazujemy wiedzę ogólną obejmującą przedmioty humanistyczne i ścisłe oraz kładziemy nacisk na naukę jęz. obcych
  • artystycznym: w którym uczniowie rozwijają swoje zdolności zgodnie z wybraną specjalnością, a obok głównego wybranego kierunku uczniowie poznają tajniki rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, fotografii i podstaw projektowania.
Młodzież ucząca się w naszej szkole każdego roku zdobywa główne nagrody w rozmaitych konkursach, również międzynarodowych. Uzyskuje również bardzo dobre wyniki na egzaminach zewnętrznych - maturalnych.

Od innych szkół różnimy się miłą, kameralną atmosferą nauki, indywidualnym podejściem do ucznia. Szkoła organizuje corocznie plenery malarskie oraz wycieczki w kraju i za granicą, jasełka, bale karnawałowe, studnówki tematyczne.

Uczniowie ZSP mogą korzystać z BURSY/Internatu WIĘCEJ

Absolwenci wybierają najczęściej następujące uczelnie i kierunki: ASP we Wrocławiu, UW (kierunki humanistyczne np. historia sztuki), Politechnika Wrocławska (architektura), Uniwersytet Przyrodniczy (architektura krajobrazu), artystyczne uczelnie zagraniczne.

Organ prowadzący szkołę: Gmina Miasto Wrocław

Organ nadzoru pedagogicznego
: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Centrum Edukacji Artystycznej)

Ilość uczniów w szkole: około 270

Rozmiar: 30527 bajtów
Rozmiar: 45157 bajtów
Rozmiar: 33705 bajtów
Rozmiar: 40393 bajtów