Zespół Szkół Plastycznych
Liceum Plastyczne
O szkole
rekrutacja
dokumenty
pracownie
galeria
plan lekcji
portfolia artystyczne
biblioteka
materialy
filmy
przetargi
Ważne linki
kontakt
english
ossp
Historia szkoły Patron Absolwenci Nauczyciele

O szkole

Liceum Plastyczne jest szkołą czteroletnią, w której realizujemy program liceum artystycznego. W 2017 roku szkoła obchodzi swoje 70-lecie. Kończąc naszą szkołę absolwent otrzymuje nie tylko świadectwo maturalne, ale także dyplom uprawniający do posługiwania się tytułem zawodowym plastyka.

Od września 2014 w ZSP kształcimy w następujących SPECJALNOŚCIACH I SPECJALIZACJACH

Edukacja przebiega równolegle w dwóch blokach przedmiotowych:
  • ogólnokształcącym: w którym przekazujemy wiedzę ogólną obejmującą przedmioty humanistyczne i ścisłe oraz kładziemy nacisk na naukę jęz. obcych
  • artystycznym: w którym uczniowie rozwijają swoje zdolności zgodnie z wybraną specjalnością: grafika lub formy użytkowe (jubilerstwo), a obok głównego wybranego kierunku uczniowie poznają tajniki rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, fotografii i podstaw projektowania.
Młodzież ucząca się w naszej szkole każdego roku zdobywa główne nagrody w rozmaitych konkursach, również międzynarodowych. Uzyskuje również bardzo dobre wyniki na egzaminach zewnętrznych - maturalnych.

Od innych szkół różnimy się miłą, kameralną atmosferą nauki, indywidualnym podejściem do ucznia. Szkoła organizuje coroczne plenery malarskie oraz wycieczki w kraju i za granicą, jasełka, bale karnawałowe, studnówki tematyczne.

Uczniowie ZSP mogą korzystać z BURSY/Internatu WIĘCEJ

Absolwenci wybierają najczęściej następujące uczelnie i kierunki: ASP we Wrocławiu, UW (kierunki humanistyczne np. historia sztuki), Politechnika Wrocławska (architektura), Uniwersytet Przyrodniczy (architektura krajobrazu), artystyczne uczelnie zagraniczne.

Organ prowadzący szkołę: Gmina Miasto Wrocław

Organ nadzoru pedagogicznego: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Centrum Edukacji Artystycznej)

Ilość uczniów w szkole: około 270

Rozmiar: 30527 bajtów
Rozmiar: 45157 bajtów
Rozmiar: 33705 bajtów
Rozmiar: 40393 bajtów